درباره ما

این که بنیاد شهید پالیزوانی (ره) چطور جایی است و چه آدم‌هایی عضو و بانی آن هستند سوالی است که شما حق دارید از ما بپرسید و اگر نمی‌پرسید ما یک تکلیف شیرین برای خودمان می‌دانیم که با شما، که هم‌راهان و هم‌نشینان خوب و از دور آشنایِ ما هستید، در میان بگذاریم.

برای توضیح ساده‌اش یک مثال می‌زنیم. فرض بگیرید در جمعیت عظیم و فشرده‌‌ی یک بازار هستید. اکنون سال ۱۳۲۰ است و امکانات و ابزارها متناسب همان ایام. در این موقعیت هر کسی بی‌اعتنا به کمبود جا و هیاهو سرش به کاری گرم است و راه خودش را می‌رود و اعتنایی به دیگری ندارد. فشار جمعیت از هر سو طاقت فرساست. ناگهان کسی فشردگی را می‌شکافد و می‌رود بالای یک سکو و نردبانی و بنا می‌کند با این جمعیت مسئله‌ی مهمی را مطرح کردن، خبر دسته اولی را گفتن. صدای او رسا و صحبت‌هایش گیرا و مهم است اما در ثانیه‌های اول جز افراد پیرامونش کسی به او نگاه نمی‌کند. کم کم توجه افراد بیشتری جلب می‌شود و دقایقی نمی‌گذرد که جمعیت زیادی دور او حلقه می‌زنند؛ عده‌ای برای شنیدن باقی کلامش و عده‌ی دیگری از سر کنجکاوی و تردید برای این که بدانند این همه جمعیت توجهشان به چه چیزی سنجاق شده است.

این فرد اگر کمی تیزهوش باشد، افراد هماهنگ و هم‌فکر و هم‌راه با خودش را از قبل مامور می‌کند تا لابلای جمعیت بایستند و وقتی او می‌گوید، کلمه به کلمه‌اش را تکرار کنند تا سخنش، به درستی و با کمترین خطا به گوش همه حتی در انتهای جمعیت برسد. برای این که گوش افراد بیشتری را آغشته به آن مسئله‌ی مهم بکند، از افراد دیگری کمک می‌گیرد تا این سخنان او را به هر روش موثری که بلدند بنویسند و در روزهای بعد به دیوار بازار بچسبانند. در گوشه و کنار بازار درباره‌اش بحث کنند. خارج از بازار در روزنامه‌ها چاپ کنند و در خانه‌ها و مسجدها و گذرها درباره‌اش به گفتگو بنشینند و تا جایی که در توان دارند حلقه‌ی شنوندگان و بینندگان این حرف‌های تازه را وسیع‌تر کنند.

فرض بگیرید آن کسی که در شلوغی بازار رفته بالای منبری و حرف‌های مهم و حیاتی با مردم دارد، شهید مطهری (ره) است که به اقتضای امکانات زمان و مکان خود هر چه در توان داشته گذاشته است. گاهی سخن گفته و گاهی درس داده و گاهی کتاب و مقاله نوشته. ما رسالت خود را این می‌دانیم که این حرف‌های نو و کمتر شنیده شده را به گوش افراد هر چه بیشتری برسانیم. برای این کار هم به قلم احتیاج داریم، هم به توانمندی هنری، هم به بازوی اجرایی و هم به هر فکر ایده پرداز و نکته‌بین و خلاقی. ما هم مثل شما شاگرد سه استادیم؛ شهید مطهری (ره)، علامه طباطبایی (ره) استاد غلامی. تعدادمان محدود است و کارهای زمین مانده و بارهای برنداشته نامحدود. اما امیدواریم به معنای «ید الله مع الجماعه» و جمعی که با حضور دوستان مومنی مانند شما پر رونق‌ و پر کار می‌شود.

اگر با ما هم‌هدفید، برویم سراغ جانِ کلام: «شما در برداشتن این بار سنگین و پیمودن این راه خوش‌عاقبت اما ناهموار چطور می‌توانید / تمایل دارید هم‌سفر و یار ما باشید؟» پاسخ این سوال در صفحه‌ی بعدی است اما قبل از آن توضیح این مسئله بد نیست که بنیاد شهید پالیزوانی (ره) مثل هر سازمان دیگری به واحدهای مختلفی تقسیم شده است. از برگزاری دوره‌های حضوری و مجازی تا تولید محتوا برای شبکه‌های اجتماعی و برگزاری کارگاه‌های افزایش توانمندی کار اعضای همین قسمت‌هاست. بچه‌ها سعی کرده‌اند خیلی مختصر به شما توضیح بدهند که در چه بخش‌هایی نیاز به توانایی شما یا علاقه‌یتان دارند. اگر توضیحات این صفحه و برگه‌های ضمیمه کافی نبود، کافی است سری به میز پاسخگویی بزنید. همه‌ی ما منتظر و آماده‌ی شنیدن صدای کلمات شماییم.

© 1397 - تمامی حقوق برای بنیاد شهید پالیزوانی محفوظ می باشد.
راه اندازی و کدنویسی از صهبا

© 1397 - تمامی حقوق برای بنیاد شهید پالیزوانی محفوظ می باشد.
راه اندازی و کدنویسی از صهبا